online randevutedavi ücretleri
biz sizi arayalım

Kılcal Varis Tedavisi

Telenjiektazi ismi verilen kılcal damarlar 0,1 – 25mm arasında ki değişik boyutlardadır. Bu damarların görevi atardamarlar ile toplardamarların arasında geçişi sağlamaktır. Kılcal damar probleminin tam olarak ortaya çıkış nedeni bilinmemekte olup, tahmini olarak alkol kullanımına bağlanmaktadır. Göz yordamıyla görülemeyecek boyutlarda olabilen bu damarlar, ağrı ve sızlama yapabileceği gibi kozmetik açıdan kötü bir görünüm sağlamaktadır. Kadın ve erkeklerde görülebilen bu sıkıntı, kadınlar için görüntü olarak daha fazla problem yaratmaktadır.

kılcal damar tedavisi

Bacak ve yüz bölgelerinde ortaya çıkar
Kadın ve erkeklerde oluşabilen bu problem, erkeklerin yüzünde aşırı alkol kullanımı sebebiyle belirgin olmaktadır. Kadınlarda ise çoğunlukla bacaklarda görülmektedir. Etek, şort gibi giyim tarzı olan kadınlar için çok sıkıntı yaratabilen bir durumdur.

Önemli riskleri yoktur
Orta ve kalın varisler gibi ciddiyetleri yoktur. Fakat ilerleme göstermemesi ve çirkin görüntü oluşturmaması adına tedavi edilmesi gerekmektedir. Ameliyatsız ve kolay bir şekilde tedavi edilmeleri mümkündür.

Gebelerde ortaya çıkabilir
Kadınların erkeklere nazaran bacaklarında daha fazla görüldüğünden bahsetmiştik. Bunun sebebi daha çok gebeliktir. Gebelerde görülen kılcal damar sorununun doğum sonrasında 2-3 ay gibi bir sürede kaybolma olasılığı vardır. Fakat kendi kendine kaybolmadığı taktirde tedavi olunabilir.

Kılcal Damar Tedavisi

Son yıllarda hızla gelişen teknoloji, insanların hayatında büyük kolaylıklar sağlamıştır. Aynı şekilde sağlık alanında da gelişen teknolojiyle, bir çok tedavi yöntemi geliştirilmiştir. Kılcal damar ve diğer varis tedavilerinde de bu teknolojik yöntemler kullanılmakta ve kişiler için oldukça avantaj sağlamaktadır.

Varis Tedavisi İçin Idea Klinik’te 3 Yöntem Uygulanmaktadır
İstanbul’da 3 olmak üzere, İzmir ve Ankara şubeleriyle toplam 5 kliniği bulunan Idea klinik kılcal damar ve diğer varislerin tedavisinde ameliyatsız yöntemler kullanmaktadır. Bu tedavi yöntemlerini sırasıyla anlatalım.

Köpük Tedavisi
Orta ve kalın varis tiplerinin tedavisinde kullanılan son derece etkili ve başarılı bir yöntemdir. Sorun yaratan damar ya da damarların içerisine ince bir iğne yardımıyla, hava ile karıştırılarak köpük halini alan bir ilaç enjekte edilmektedir. Bu işlemin sonucunda sorun yaratan damar tahrip olmakta ve tedavi gerçekleşmektedir. Köpükle varis tedavisinin ayrıntılarını anlattığımız sayfamızı ziyaret edebilirsiniz ; https://www.kadikoyvaristedavi.com/kopukle-varis-tedavi-nasil-yapilir

RF (Radyo Frekans) Tedavisi
Radyo dalgaları kullanılarak damarın tahrip edilmesi amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Genellikle tek seans yeterli olmaktadır. Tedavi esnasında oluşabilecek küçük kırmızı noktacılar günler içerisinde kaybolma gösterir.

Lazer Tedavisi
Bu yazımızda ki asıl konumuz olan kılcal damarların tedavisinde kullanılan ve son derece başarı gösteren bir uygulamadır.

SGK Geçerlidir
Idea Klinik’in 6 kliniğinde de varis muayenesi ücretsiz olup, bacaklardaki tedavisi için SGK geçerlidir. (Fakat yüz bölgesinde olan kılcal varislerin tedavisi hiç bir kurumda SGK tarafından karşılanmadığı için bu kılcalların tedavisi kişi tarafından karşılanmalıdır.)

4 Yorum Var

Doktora Soru Sor
 1. naz

  mrb ben 40 yasındayım bacagımda varisler var tedavi olmak stiyorum ücreti nedir ?

  1. Doktorunuz

   Naz; Merhaba
   Öncelikle detalı ultrason eşliğinde muayene olmanız gerekir. Muayenelerimiz ücretsizdir. Tedavilerimizi ameliyatsız yöntemle yapmaktayız. Köpük scleroterapi ve radyofrekans yöntemleriyle yapıyoruz. Tedavi ücretlerimiz varisiniz yoğunluğuna göre belirlenmektedir. Karar verirseniz 216 357 00 02 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun

 2. abdullah

  tedaviden sonra damar şişmesi veya patlaması olurmu acaba

  1. Asistan

   hayır böyle bişey olmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

IDEA Klinik Kadıköy Varis Tedavisi © 2017 - Ameliyatsız varis tedavisi