online randevutedavi ücretleri
biz sizi arayalım

Varise Ne İyi Gelir

Varis rahatsızlığından muzdarip kişiler, aşağı da sıralayacak olduğumuz faktörleri düzenli olarak yerine getirdiğinde şikayetlerinde azalma söz konusu olacaktır. Fakat varislerin tedavi edilmesinde herhangi bir rol oynamazlar. Varisler sadece tıbbi müdahale edilmesiyle tedavi edilebilirler. Günümüzde varis tedavisi için kullanılan ameliyatsız teknikler bulunmaktadır. Bu teknikler 10 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleştirilen ve istirahat, narkoz ya da benzeri dezavantajları olmayan yöntemlerdir.

varise ne iyi gelir

Günlük yürüyüşler yapın
Günlük düzenli olarak 30-60 dakika yürümek şikayetlerinizin azalmasında büyük rol oynamaktadır. Varislerin en çok yaşattığı şikayet olan ağrıların azalması için mutlaka yürüyüş yapılmalıdır. Yapılan bu yürüyüş sayesinde bacak kasları daha randumanlı çalışarak dolaşımı düzenli hale getirmektedir. İşiniz yakınsa gidip gelirken yürüyebilir, toplu taşıma aracıyla gidip geliyorsanız bir kaç durak önce inerek evinize yaya bir şekilde gidebilirsiniz.

Bacaklar yukarıda istirahat edin/
Gün sonuna doğru şikayetlerini artıran bacak ağrılarının yanı sıra yoğun olarak ağırlık ve yorgunluk hissi baş göstermektedir. Akşamları evinize gidip istirahat ettiğiniz sırada bacaklarınız yukarıda duracak şekilde uzanmak fayda sağlayacaktır. Bunun için dilerseniz yere uzanarak bacaklarınızı koltuğa koyabilir veya koltuğa uzanarak bacaklarınızın altına koyacağız bir kaç minder ile yüksekte tutabilirsiniz. Böylece kan dolaşımının daha kolay olmasına yardımcı olur ve şikayetlerinizin azalmasına olanak tanırsınız. Bacağın altına konması için özel olarak üretilmiş olan yastık ya da minderler de bulunmaktadır. Çok gerekli olmayan bu özel yastıkların yerine evinizde ki minder ve yastıklarla da yükseklik sağlayabilirsiniz.

Spor faaliyetlerinden kaçınmayın
Sadece yürüyüş değil bir çok spor şikayetlerin azalmasına yönelik avantajlar sağlamaktadır. Boş vakitlerde bisiklet sürmek veya yüzmek kasları çalışmasına sebep olduğundan faydalıdır. Deniz ya da havuzda yüzmenin dışında ayak ve bacaklarınıza soğuk su ile duş aldırabilir masaj yapabilirsiniz. Fakat sıcak ortamlar varislere iyi gelmediğinden dolayı güneş, plaj, hamam ya da sauna gibi alanlardan uzak durmalısınız.

Varis çorabı rahatlatıcı özelliklerdedir
Herhangi bir tedavi edici özelliği olmasada, varis çoraplarının rahatlatıcı özellikleri vardır. Tabi damarların rahatlamasını sağlamasının yanı sıra fazla baskı uyguladığından dolayı sıkıcı olması yönünde şikayetler gösterebilmektedir. Fakat bu çorapların sıkı olması gerekmektedir, çünkü bu sayede bacakta ki damarları toplayarak kan akışını koolaylaştırmaktadır. Bu sayede şikayetler de azalma meydana gelmektedir. Daha çok gebelerde kullanılmaktadır.

Bacaklarınıza uygulayacağız masaj iyi gelir
Kan akışına yardımcı olmak için bacaklarınıza günlük ve düzenli olarak masaj uygulayabilirsiniz.

Hareketsiz kalmaktan kaçının
işi gereği bir çok insan ya ayakta ya da oturarak sabit bir şekilde uzun süre durmak zorundadır. Fakat sabit kalmaktan mutlaka kaçınılması gerekmektedir. 45-60 dakikada bir 2-3 dakika olsa dahi dolaşılmalı bacaklarda meydana gelen basıncın dağıtılması gerekmektedir. Aynı şey uzun süre seyahat edip hareketsiz kalan insanlar için de geçerlidir.

Tedavi olmayı ciddiye alın

Bu şikayetlerin komple bitmesi ve yaşam kalitenizin düşmesine izin vermemek için en doğru hamle tedavi olmak olacaktır. Yazımızın başında da bahsettiğimiz üzere rahatsızlık için çok avantaj sağlayan ameliyatsız tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. Üstelik bu tedavilerin yapılmasında herhangi bir kesi, narkoz ya da pansuman gerekmemektedir. 10-15 dakika gibi kısa bir zamanda gerçekleştirilerek hasta herhangi bir istirahate maruz kalmadan günlük yaşantısına devam edebilmektedir.

Aldatıcı reklamlara kanmayın
Gündüz kuşağı programlarında, bazı televizyon reklamlarında veya internet ortamında bitkisel ilaç, krem ya da çaylarla tedavi ettiğine yönelik iddilarda bulunan kişilere mutlaka rastlamışsınızdır. Bir çok ameliyat korkusu olan ya da tedavi olmaya zamanı olmayan kişiler bu yöntemleri denemişte olabilir. Fakat bilindiği üzere toplardamar genişlemesi ile meydana gelen hastalığın tedavisinde bu araçlar asla fayda sağlamazlar.

Size en yakın şubemizle iletişime geçerek kliniklerimizde ücretsiz muayene olarak sizin için uygun olan tedavi yönteminin fiyatını öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

IDEA Klinik Kadıköy Varis Tedavisi © 2017 - Ameliyatsız varis tedavisi