online randevutedavi ücretleri
biz sizi arayalım

Lazerle Varis Tedavi Nasıl Yapılır

Öncelikle şu hususu mutlaka bilmeniz gerekir. Lazerle varis tedavi işlemi için en küçük boy dediğimiz Kılcal Varisler tedavi edilmektedir. Orta ve ileri boy varislerde lazer yeterli gelmemekle birlikte onlar içinde Radyo Frekans ve Köpük yöntemi ihtiyacımızı karşılayacaktır. Cilt üzerinden uygulanan bu yöntemle hastaya narkoz, dikiş, istirahat vs gerekmez.

Lazer Tedavisi sırasında hastaya narkoz yada herhangi bir uyuşturma yöntemi kullanılması gerekmez. Lazer ısısı 90 dereceye kadar ulaşabildiğinden bacaklara soğuk jel uygulanarak hastanın ısıyı hissetmemesi sağlanır. Lazerin herhangi bir yan etkisi ya da riski söz konusu olmayıp tüm kılcal damar hastalarına uygulanabilir. Yalnızca kılların çıkmamasına sebep olabileceği gibi bu bayanların hoşuna gidecek bir özelliktir.

Cilt Jel İle Soğutulur
Cilt üzerinden uygulandığından bahsettik, lazer ışınları 60 – 80 derece ısı içermesi nedeniyle operasyon öncesi uygulanacak olan alan özel bir jel ile soğutulur. Bu durumda hiç bir şekilde lazerin sağladığı ısıyı hissetmessiniz.

Anında Etki Eder
Tedavi edilen kılcal damarlar en küçük varisler olması nedeniyle tedavisi en basit olan türlerden birisidir. Bu nedenle bazen tek seans bile var olan varislerin kalıcı olarak ve uygulandığı anda kaybolduğunu görebilirsiniz.

Hafif Morluk Oluşabilir (Kalıcı Olmaz)
Uygulama esnasında cildinizde hafiften morluk oluşabilir buda kısa bir sürede kendiliğinden kaybolacaktır. Aşağıdaki videoda lazerle varis tedavisi işlemi uygulama esnasından görüntüler yer almaktadır.

Tedavi olmak için kliniklerimize gelirken yanınızda herhangi bir refakatçi getirmeye ihtiyacınız olmaz. Çünkü lazer tedavisinin ardından herhangi bir yan etki görülmediğinden geldiğiniz gibi kendi kendinize gidebilirsiniz. İş, özel ve sosyal hayatınıza ara vermez işinizin gücünüzün başına dönerek çalışmanızı sürdürebilirsiniz.

Lazer Tedavisi Kaç Seans Sürer?
Bu sorunun cevabı maalesef buradan verilemez. Bunun için doktor muayenesi ile kılcal damarların yoğunluğu, boyutu ve tipi önemlidir. Dolayısıyla doktorunuz koyacağı teşhis ile beraber size tedavinin kaç seans süreceği ve tedavi detayları hakkında kapsamlı bilgiyi verecektir.

http://www.varistedavi.gen.tr/lazerle-varis-tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

IDEA Klinik Kadıköy Varis Tedavisi © 2017 - Ameliyatsız varis tedavisi